Студент Сава Животић одбранио је дипломски рад на тему „Развој MovieHub апликације употребом MEVN steka“

Студент Рачунарског факултета Сава Животић је у среду, 27. марта 2024. године одбранио дипломски рад на тему Развој MovieHub апликације употребом MEVN steka пред комисијом коју су чинили ментор др Снежана Поповић и члан др Немања Радосављевић.

У уводу свог рада Сава је истакао следеће:

У данашњем богатом свету филмске индустрије, где се свакодневно лансира велики број филмова различитих жанрова, проналажење правог дела за гледање може представљати изазов. Са толико опција доступних на свим платформама, често се поставља питање: „Који филм вреди погледати?“. Управо ту долази до изражаја моћ заједнице и корисничких рецензија. Ова апликација служи као мост који спаја људе широм света, омогућавајући им да деле своја искуства и препоруке. Кроз разноврсне корисничке рецензије, филмски ентузијасти имају прилику да открију аутентична мишљења других гледалаца, помажући им да пронађу онај савршени филм који ће их задовољити. Ова платформа не само да олакшава процес одабира филма, већ и ствара заједнички простор за размену филмских страсти и препорука.

MovieHub је иновативна апликација која пружа корисницима јединствено искуство у складиштењу филмова и прикупљању оцена корисника. Ова платформа, заснована на MEVN (MongoDB, Express.js, Vue.js, Node.js) стеку, представља решење за љубитеље филмова који желе да организују своју филмску колекцију и истовремено буду у току са оценама других корисника. – закључио је Сава.