Студент Срећко Ласбахер одбранио је дипломски рад на тему „Незаменљиви токени и њихова примена у дигиталним медијима“

Студент Рачунарског факултета Срећко Ласбахер је у уторак, 27. августа 2024. године одбранио дипломски рад на тему Незаменљиви токени и њихова примена у дигиталним медијима пред комисијом коју су чинили ментор др Душан Вујошевић и члан др Младен Станојевић.

У уводу свог рада Срећко је истакао следеће:

Свесно или несвесно данас сви користимо неки подскуп технологија које омогућавају да блокчејн функционише на безбедан и конзистентан начин. Погледајмо кључне технологије које раде у хармонији да би добили један блокчејн систем.

Као што можемо да видимо НФТеви, иако се заснивају на више деценијским концептима и технологијама које су нам омогућиле блок чејн, представљају и даље врло нови концепт који још увек није скроз стандардизован. ЕРЦ1155 је најближе што смо дошли након ЕРЦ721 у стандардизацији свих токена (заменљивих, незаменљивих и полуза менљивих). И даље има доста мана и недостатака које не пласирају ову технологију у први план. Постоји много тога што може да се уна преди и то представља врло занивљиву прилику да се слика интернета будућности знатно промени од тренутне слике интернета садашњости. – закључио је Срећко.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.