Студент Тодор Тинтеровић одбранио је дипломски рад на тему „Развој 2D видео игрице „Mask Dude and the strawberry hunt““

Студент Рачунарског факултета Тодор Тинтеровић је у петак, 23. августа 2024. године одбранио дипломски рад на тему Развој 2D видео игрице „Mask Dude and the strawberry hunt“ пред комисијом коју су чинили ментор др Снежана Поповић и члан др Немања Радосављевић.

У уводу свог рада Тодор је истакао следеће:

Иако је прва игра настала још давне 1958. године, тек у последњих 50-ак година сведоци смо развоја видео игара као дела IТ индустрије. Такође, сведоци смо и тога да је почетком овог века доласком тзв. нове генерације платформи забележен велики искорак у овом пољу што се тиче саме популаризације видео игара у свету. Оно што су 60-их и 70-их година прошлог века започели тадашњи рачунари, аркадни уређаји (који су и даље ’валидне’ платформе), данас настављају конзоле, паметни телефони и PC.

Дошли смо до краја нашег пројекта где смо прошли кроз све што је у њему урађено и приказано корак по корак.

Као што је на почетку написано циљ пројекта је био да се креира једноставна ретро игра која ће поред основних механика бити забавна, имати дубину, која ће технички добро функционисати и самим тим бити пријатна за играње. – закључио је Тодор.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.