Студент Урош Бошковић одбранио је дипломски рад на тему „Cypress тестно окружење у веб девелопменту“

Студент Рачунарског факултета Урош Бошковић је у уторак, 9. јула 2024. године одбранио дипломски рад на тему Cypress тестно окружење у веб девелопменту пред комисијом коју су чинили ментор др Немања Радосављевић и члан др Ђорђе Бабић.

У уводу свог рада Урош је истакао следеће:

У данашњем свету, где дигиталне технологије убрзано напредују, квалитет софтверских производа постаје све важнији. У области wеб девелопмента, тестирање је кључни корак у осигуравању да апликације функционишу исправно и пружају корисницима оптимално искуство.

Укључивање тест процеса у низу процеса током израде производа је од круцијалног значаја, због потврде квалитета и поузданости самог производа. Без ригорозног тестирања, корисници производа имају драстично веће шансе да се сусретну са баговима, који драстично могу имати утицај на корисничко искуство и уједно на смањен профит. Тестирање нам помаже да у раној фази израде производа пронађемо и решимо проблеме, што поспешује квалитет производа и доводи до бољег корисничког искуства. – закључио је Урош.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.