Студенткиња Андреа Павићевић Чорак одбранила је дипломски рад на тему „Историја моде — Интерактивни часопис“

Студенткиња Рачунарског факултета Андреа Павићевић Чорак је у петак, 23. августа 2024. године одбранила дипломски рад на тему Историја моде – Интерактивни часопис, пред комисијом коју су чинили менторка доценткиња Даница Стојановић и члан Ана Ђуричић.

У свом раду Андреа је истакла следеће:

Мода је кроз историју целог света увек имала значајну улогу у друштву. Кроз њу се у многоме осликавала култура неког друштва и била је фактор повезивања и добронамерне комуникације и културне размене. То је показало да је мода одувек имала потенцијал да буде заједничка тачка окупљања. Мода је одувек била једна од најбољих платформи за креативан рад и уметност. О томе сведоче бројне модне ере и иконе које су у историји оставиле дубок траг током деценија.
Кроз овај рад истражујем сопствени, али и туђи утисак о последњој етапи моде до данашњих дана тј. у периоду од 2000. до 2024. године. Верујем да је овај период посебно интересантан због велике брзине промена у свим сегментима друштва па и моде као и глобалног карактера који је мода због тога стекла захваљујући великој брзини путовања инфорамција која раније није била могућа.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.