Студенткиња Ива Гуранов одбранила је дипломски рад на тему „Моделовање и симулациjа струjања флуида у програмском пакету OpenFOAM“

Студенткиња Рачунарског факултета Ива Гуранов је у уторак, 9. јула 2024. године одбранила дипломски рад на тему Моделовање и симулациjа струjања флуида у програмском пакету OpenFOAM пред комисијом коју су чинили ментор др Невена Марић и члан др Миланка Гардашевић Филиповић.

У уводу свог рада Ива је истакала следеће:

Моделовање и симулациjа су основни алати у савременом инжењерству, науци и истраживању, коjи омогућаваjу анализу и предвиђање понашања сложених система. Ови процеси су од суштинског значаjа за развоj и оптимизациjу нових технологиjа, материjала и процeса.

Рачунарска динамика флуида представља кључни део модерног инжењерског моделовања и симулациjа, омогућаваjући дубинско разумевање и анализу сложених проблема у динамици флуида. Као интердисциплинарна област, рачунарска динамика флуида интегрише принципе физике флуида, напредне математичке методе и моћ рачунарских технологиjа како би се симулирало понашање флуида у различитим условима и применама. – закључила је Ива.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.