TO THE MOON – прво онлине индивидуално српско такмичење у програмирању

Најава такмичења

TO THE MOON – прво онлине индивидуално српско такмичење у програмирању! Не постоји одређена тема, задатак је направити wеб/мобилну/десктоп/конзолну апликацију која може бити корисна студентима. Пројекти ће бити оцењени на основу неколико критеријума, укључујуц́и креативност, иновативност, техничку сложеност, корисност и генерално колико је пројекат занимљив. Усредсредите се на изградњу нечега што вас занима и сматрате да би студентима било корисно. Такмичење су спонзорисале компаније Joberty и Нетокрација.

Правила такмичења

Испод се налазе правила овог такмичења. Пријављени учесници који не испуњавају наведене услове неће имати шансу да освоје награду:

Морате бити становник Републике Србије
Морате имати <= 26 година (такмичење је примарно намењено студентима, као и средњошколцима)
Ово је индивидуални изазов, тако да не можете радити у групи/тиму
Можете користити било који програмски језик
Морате да користите open-source API или базу података по вашем избору (користите mock податке ако не можете да пронађете релевантне)
Рок за предају пројекта је до 1. маја 2021. 23:59 ЦЕТ
Поставите пројекат на свој GitHub профил и у README фајлу објасните начин покретања
Имајте најмање 10 commit-ова, тако да то можемо сматрати активним развојем пројекта (НЕ ВАРАЈТЕ овде)
Поставите видео на YouTube-у (највише 90 секунди) где представљате ваш пројекат

Победници и награде

Биц́е изабрано 3 победника. Креативни, занимљиви и пројекти вредни помена биц́е приказани на овој wеб страници. Победници ц́е освојити следец́е 3 награде:

Прво место
20,000 РСД

Друго место
15,000 РСД

Треће место

10,000 РСД

Формулар за пријаву налази се на ЛИНКУ.

6235-xa-to-the-moon-xa-prvo-xa-online-xa-individualno-srpsko-takmicenje-u-programiranju