РАФ-овци у Microsoft-u

Април, 2013.

mdcs logoMicrosoft Development Center Serbia (МДЦС) је једини развојни центар овог типа у региону и један од два Мајкрософт центра у Европи. Centar је основан 2005. године у Београду, а данас је у њему запослено преко 100 софтверских инжењера. Како је компанија увећавала свој програмерски тим, тако је растао и број студената Рачунарског факултета који су им се придружили. Наши садашњи и дипломирани студенти започињали су своју професионалну каријеру праксом, али су не ретко у Мајкрософту нашли и запослење.

Тренутно у MDCS-у раде:

Аљоша Обуљен – вођа Office тима у Србији

Андрија Јовановић – SQL тим

Влајко Стојановић – SQL тим

Марија Прокопијевић – SQL тим

Душан Здравковић – SQL тим, интерн

Ана Тришовић – SQL тим, интерн

Нина Гавриловић – Office тим, лабелар

Најскорији успех забележио је Office тим, који је направио алат под називом „PDF Reflow“ који омогућава читање и мењање pdf докумената у Word-у, на чијем је челу наш дипломирани студент Аљоша Обуљен.

Сваког лета на праксу у развојни центар одлазе студенти РАФ-а у жељи да своје прве професионалне кораке направе у једној од највећих светских информационих компанија.

2878-raf-ovci-u-microsoft-u-2