Алекса Плавшић на престижном информатичком такмичењу CodeIT освојио је треће место

Јун, 2019.

Алекса Плавшић студент Рачунарског факултета, освојио је треће место у сениорској конкуренцији, на престижном међународном такмичењу из програмирања CodeIT, одржаном у Софији. Поред Алексе такмичари из Србије били су професор сомборске гимназије Душко Обрадовић, ученик четвртог разреда сомборске гимназије Виктор Лучић  и ученик седмог разреда основне школе из Сомбора Немања Мајски, који је у јуниорској конкуренцији освојио треће место. Резултати које су наши такмичари постигли су, до сада, највећи успех српских тимова на овом традиционалном такмичењу. О каквом успеху је реч, говори чињеница да је од укупно 17 финалиста у Софији, Србија имала четири представника, а да се за место у финалу, од октобра до маја, борило чак 183 учесника из 19 земаља. Одлазак наших програмера у Софију спонзорисао је Microsoft Развојни Центар Србија, који већ више од 10 година, на различите начине подржава учешће наших, најталентованијих ученика и студената на бројним међународним такмичењима.

5499-aleksa-plavsic-na-prestiznom-informatickom-takmicenju-codeit-osvojio-je-trece-mesto