РАФ-ОВЦИ НА ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАШИНСКОГ УЧЕЊА У ОРГАНИЗАЦИЈИ EESTEC-a

Април, 2017.
У Научно-технолошком парку у Београду 08. и 09. априла одржано је двадесетчетворочасовно такмичење из области машинског учења у организацији Београдског локалног комитета Удружења студената електротехнике Европе (EESTEC). Циљ је био развити и имплементирати алгоритам за детекцију лица у реалном времену на појединачним сликама, а затим искористити класификатор за појединачне слике за детекцију свих лица на сликама које поседују већи број лица.
На такмичењу је учествовало укупно 8 изабраних екипа. Прво место освојила је екипа „Mr. Human“ коју су чинили Алекса Марушић, Никола Јовановић, Никола Павловић. Друго место на такмичењу освојила је екипа „МЛН“ у саставу: Милутин Церовић (РАФ), Лука Лопушина (РАФ), Невена Шишић (МАТФ), док је екипа „Raf propagation“ коју су чинили Јована Тодоровић (РАФ), Слађан Кантар (РАФ) и Станко Ковачевић (РАФ) освојила треће место.

5446-raf-ovci-na-takmic-u-enju-iz-masinskog-ucenja-organizaciji-xa-eestec-a-xa