РАФ-овци први на ФОН Хакатону

Децембар, 2015.

У просторијама ICT Hub-а у Београду 11. и 12. децембра одржан је трећи „ФОН Хакатон“, двадесетчетворочасовно такмичење у изради апликација. Прво место на хакатону освојила је екипа „Ко је копилот?“ у саставу: Душан Здравковић (РАФ), Давид Давидовић (РАФ), Никола Јовановић (РАФ) и Љубица Вујовић (ЕТФ).

„Изазов који је постављен пред такмичаре је био креирање веб апликације која би била корисна студентима и може помоћи унапређењу студентског живота. Тимови нису били ограничени технологијом, а на почетку такмичења им је достављен dataset који садржи податке у вези са студентским центром (подаци о домовима, мензама, факултетима). Dataset је требало да представља основу за саму апликацију и очекивало се да тимови искористе добијене податке на најбољи могући начин. Хакатон организује удружење студената информатике ФОН-а ФОНИС, а по први пут су пријаве биле отворене за студенте свих факултета у Београду.“ – истиче Никола Јовановић.

fon hakaton

3964-raf-ovci-prvi-na-fon-hakatonu-2