Списак стипендиста 2022/2023.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН – Рачунарске науке

РИ – Рачунарско инжењерство

р.бр.име и презимешколаместотакмичењаЗа студијски програм
1.Петар МихајловићПрва крагујевачка гимназијаКрагујевац2022. ДТМ (Б), 2. наградаРИ
2.Стефан СавићМатематичка гимназија, БеоградШабац2022. СИО, 2. награда2022. ДТИ (А), 1. награда2021.ДТИ (А), учешће2020. ДТИ (А), учешћеРН или РИ
3.Илија МилошевићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2022. ДТФ (А), 3. награда2021. ДТФ (А), 3. награда2021.ДТМ (А), похвала2020. ДТМ (А), похвала2019. ДТМ (А), 3. наградаРИ
4.Владислав ВукосављевићГимназија, КраљевоКраљево2022. ДТФ (А), 3. награда2022. ДТМ (А), учешће2019. ДТМ (А), учешћеРИ
5.Дарије СтојановићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2022. СМО, 3. награда2022. ДТМ (А), 3. награда2022. ДТИ (А), учешће2021. ДТМ (А), похвала2021.ДТИ (А), учешћеРН или РИ
6.Вања ПеићГимназија у КрушевцуКрушевац2022. ДТМ (Б), учешће2021. ДТМ (Б), 2. награда2021. ДТФ (Б), учешће2020. ДТФ (Б), пласман2019. ДТФ (Б), учешћеРИ
7.Филип БајрактариМатематичка гимназија, БеоградБеоград2022. СФО, пласман2022. ДТФ (А), 3. награда2021. ДТФ (А), 3. награда2021. ДТИ (А), учешће2020. ДТФ (А), пласманРИ
8.Нада ТрајковићРачунарска гимназија, БеоградБеоград2022. ДТМ (Б), 3. награда2020. ДТМ (Б), 3. награда2019. ДТМ (Б), 1. наградаРИ
9.Марко ВељовићРачунарска гимназија, БеоградБеоград2022. ДТМ (Б), 3. награда2020. ДТФ (Б), пласманРИ
10.Јован БенгинМатематичка гимназија, БеоградБеоград2022. МИО, члан тима2022. СИО, 1. награда2022. СМО, 3. награда2022. СФО, пласман2022. ДТИ (А), 1. награда2022. ДТМ (А), 2. награда2022. ДТФ (А), 3. награда2021. МИО, бронзанамедаља2021. БИО, златна медаља2021. СИО, 1. награда2021. ДТИ (А), 1. награда2021. ДТМ (А), похвала2020. МИО, бронзана медаља2020. СИО, 1.награда2020. ДТИ (А), 1.награда2020. ДТМ (А), 3. награда2020. РМИ, 2. награда2019. МИО, бронзана медаља2019. БИО, сребрна медаља2019. СИО, 1. награда2019. ЦМО, 3. награда2019. ДТИ (Б), 1. награда2019, ДТМ (А), 2. награда2019. ДТФ (А), 3. награда2019. РМИ, 3. награда2018. ЈБОИ, сребрна медаља2018. ПМИ, 3. наградаРН или РИ
11.Владимир ИгњатијевићРачунарска гимназија, БеоградБеоградЂак генерације Рачунарске гимназије2022. СФО, пласман2022. ДТФ (Б), 1. награда2021. ДТФ (Б), 1. награда2021.ДТМ (Б), похвала2020. ДТМ (Б), 1. награда2019. ДТФ (Б), 2. наградаРН или РИ
12.Огњен НешковићРачунарска гимназија, БеоградБеоградЂак генерације Рачунарске гимназије2022. ДТИ (А), 3. награда2021. СИО (А), 2. награда2021. ДТИ (А), 3. награда2020. СИО (А), 3. наградаРН или РИ
13.Матија РадуловићРачунарска гимназија, БеоградБеоград2022. ДТМ (Б), 2. наградаРИ
14.Јована ЛазићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2022. ДТИ (А), учешће2021. ЕГОИ, бронзана медаља2021. ДТИ (А), учешће2021. ДТМ (А), учешће2021. ДТФ (А), учешће2020. ДТМ (А), учешће2019. ДТМ (А), учешћеРН или РИ
15.Марко МиловановЕТСШ „Никола Тесла“, ПанчевоПанчево2022. СИО, учешће2022. ДТИ (Б), 3. награда2022. ДТМ (Б), учешће2021. СИО, учешће2021. ДТМ (Б), учешће2021. ДТИ (Б), 2. награда2020. ДТИ (Б), учешће2019. ДТФ (Б), пласманРН или РИ

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 16.06.2022. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

р.бр.име и презимешколаместотакмичењаЗа студијски програм
1.Алекса МилићЕТСШ „Никола Тесла“, КраљевоКраљево2022. ДТИ (Б), учешће2021. ДТИ (Б), учешћеРН или РИ
2.Павле СекешанРачунарска гимназија, БеоградБеоград2021. ДТИ (А), учешће2021. ДТМ (Б), учешће2020. СИО, учешће2020. ДТИ (А), учешће2020. ДТМ (Б), похвала2019. ДТМ (Б), 3. награда2019. ДТИ (Б), учешћеРН или РИ
3.Андреј ВујнићЗемунска гимназијаБеоград2021. ДТМ (Б), учешће2019. ДТМ (Б), учешћеРИ
4.Марија ПаламаревићРачунарска гимназија, БеоградБеоград2022, ДТИ (А), учешће2021, ДТМ (А), похвала2021. ДТИ (А), учешће2020, СМО, учешће2020. ДТМ (Б), 1. награда2020. ДТИ (А), учешћеРН или РИ
5.Стефан БенгинМатематичка гимназија, БеоградБеоград2022. СИО, учешће2022, ДТИ (А), учешће2021, ДТИ (А), учешће2020. ДТИ (А), учешће2019, ДТИ (Б), учешћеРН или РИ

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 16.06.2022. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

МИО – Међународна информатичка олимпијада

ММО – Међународна математичка олимпијада

МФО – Међународна физичка олимпијада

БОИ – Балканска информатичка олимпијада

БМО – Балканска математичка олимпијада

БФО – Балканска физичка олимпијада

ЈБОИ – Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО – Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО – Српска информатичка олимпијада

СМО – Српска математичка олимпијада

СФО – Српска физичка олимпијада

ДТИ – Државно такмичење из информатике

ДТР – Државно такмичење из рачунарства

ДТМ – Државно такмичење из математике

ДТФ – Државно такмичење из физике

БХОИ – БИХ информатичка олимпијада

РТИ – Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

РМИ – Румунски мастер из информатике

ЕГОИ – Европска женска информатичка олимпијада

ЕГМО – Европска женска математичка олимпијада