Списак стипендиста 2019/2020.

СПИСАК СТИПЕНДИСТА 2019/2020.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН – Рачунарске науке

РИ – Рачунарско инжењерство

 

р.

бр.

име и презимешколаместотакмичењаЗа студијски програм
1.Лазар КрачуновићТринаеста београдска гимназија, БеоградОбреновац2019. ДТМ (Б), учешће

2018. ДТМ (Б), 3. награда

2017. ДТФ, учешће

2016. ДТМ (Б), похвала

РИ
2.Виктор ЛучићГимназија „Вељко Петровић“, СомборСомбор2019. СИО, 3. награда

2019. ДТИ (Б), 1. награда

2018. СИО, учешће

2018. ДТР (Б), 1. награда

2017. СИО, учешће

2017. ДТИ (Б), 2. награда

2016. ДТИ (Б), 3. награда

РН или РИ
3.Димитрије ГлибићЈУСШЦ „Иво Андрић“Вишеград, Република Српска2019. ДТИ, пласман

2019. РТИ, 5. место

2018. БОИ, учешће

2018. ДТИ, 4. место

2018. РТИ, 2. место

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, 2. место

2016. ДТИ, похвала

2016. РТИ, учешће

РН или РИ
4.Иван ПешићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2019. ДТИ (А), учешће

2019. ДТМ (А), учешће

2018. ДТИ (А), учешће

2018. ДТМ (А), учешће

2017. СИО, 2. награда

2017. ДТИ (А), 3. награда

2017. ДТМ (А) , 3. награда

2016. ДТИ (А) , 2. награда

2016. ДТМ (А), 3. награда

2014. ДТМ (А), 1. награда

РИ
5.Никола ГрујићЈУСШЦ „Вук Караџић“Лопаре, Република Српска2019. ДТИ, пласман

2019. РТИ, 2. место

2018. ДТИ, учешће

2018. РТИ, похвала

2017. БОИ, учешће

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, учешће

2015. ДТИ, учешће

2015. РТИ, учешће

РН или РИ
6.Александар ШмигићДесета гимназија „Михајло Пупин“, БеоградБеоград2019. ДТИ, (Б) 2. наградаРН или РИ
7.Марина ВасиљевићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (А) , похвала

2019. ДТМ (А), похвала

2018. ДТМ (А), учешће

2017. ДТМ (А), похвала

2016. СМО, учешће

2016. ДТМ (А), 2. награда

2015. ЈБОИ, учешће

2015. ЈБМО, учешће

РИ
8.Катарина КривокућаМатематичка гимназија, БеоградБеоград2019. СИО, учешће

2019. СМО, учешће

2019. ДТИ (А), 3. награда

2019. ДТМ (А), похвала

2018. ДТМ (А), похвала

2018. ДТИ (А), учешће

2017. ДТМ (А), 3. награда

2016. ДТИ (А), 3. награда

2016. ДТМ (А), учешће

2015. ДТМ (А), 2. награда

РН или РИ
9.Новак ЖиванићГимназија “Свети Сава”, БеоградБеоград2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (Б), 2. награда

РН или РИ
10.Андрија КековићГимназија КрушевацКрушевац2019. ДТФ, 3. награда

2019. ДТМ (Б), похвала

2018. ДТФ, похвала

2017. ДТФ, 2. награда

РИ
11.Павле МартиновићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2019. Жаутиковска МИО,

златна медаља

2019. ММО, члан екипе

2019. БМО, сребрна медаља

2019. СИО, 2. награда

2019. СМО, 1. награда

2019. ДТИ (А), 2. награда

2019. ДТМ (А), 1. награда

2018. МИО, сребрна медаља

2018. ММО, златна медаља

2018. МЈТИ, сребрна медаља

2018. СМО, 1. награда

2018. ДТИ (А), 1. награда

2018. ДТМ (А), 1. награда

2017. ММО, сребрна медаља

2017. МЈТИ, бронзана медаља

2017. РМИ, бронзана медаља

2017. СМО, 2. награда

2017. ДТИ (А), 2. награда

2017. ДТМ (А), 1. награда

2016. СМО, 3. награда

2016. ДТИ (А), 2. награда

2016. ДТМ (А), 2. награда

РН или РИ
12.Емилија СтојановићДевета гимназија ,,Михаило Петровић Алас”, БеоградБеоград2019. ДТМ (Б), 2. награда

2018. ДТМ (Б), учешће

2016. ДТМ (Б), похвала

РИ
13.Лазар ПремовићРачунарска гимназија, БеоградБеоградЂак генерације Рачунарске гимназије

2019. ДТИ (А), 3. награда

РН или РИ
14.Лазар КорсићМатематичка гимназија, БеоградБеоград2019. СИО, 2. награда

2019. ДТИ (А), 1. награда

2018. БМО, 3. награда

2018. СИО, 2. награда

2018. СМО, 3. награда

2018. МЈТИ, бронзана медаља

РН или РИ
15.Стево МитрићЈУСШЦ “Вук Караџић”Лопаре, Република Српска2019. РТИ, 1. место

2018. МИО, учешће

2018. ДТИ, 2. место

2018. РТИ, 1. место

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, 1. место

2016. ДТИ, учешће

2015. ЈБОИ, учешће

РН или РИ

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 13.06.2019. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

р.

бр.

име и презимешколаместотакмичењаЗа студијски програм
1.Бојан ГоретићГимназија „Вељко Петровић“, СомборСомбор2018. ДТР (Б), учешћеРН или РИ
2.Ива ТулимировићЧетрнаеста београдска гимназија, БеоградБеоград2016. ДТФ, 3. наградаРИ
3.Aleksa ЂокићДевета гимназија „Михаило Петровић Алас”, БеоградБеоград2019. ДТИ (Б), учешћеРН или РИ
4.Александар КрстићЕТШ „Никола Тесла“, БеоградБеоград2019. ДТИ (Б), учешће

2018. ДТР (Б), учешће

РН или РИ
5.Никола МаринковићЕТШ “Никола Тесла”, БеоградБеоград2019. ДТИ (Б), учешћеРН или РИ
6.Филип ДробњаковићСредња школа Нова ВарошНова Варош2019. ДТМ (Б), похвала

2017. ДТМ (Б), 3. награда

2016. ДТМ (Б), учешће

РИ
7.Михаило АлексићМатематичка гимназија, БеоградСмедеревска Паланка2019. ДТФ, учешће

2017. ДТМ (Б), похвала

2017. ДТФ, учешће

2016. ДТИ (Б), 3. награда

2016. ДТФ, 3. награда

РН или РИ
8.Миљан ИлићГимназија “Бора Станковић”, ВрањеВрање2018. ДТР (Б), учешћеРИ
9.Никола РистићМатематичка гимназија, БеоградНиш2019. ДТИ (А), учешћеРН или РИ

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 13.06.2019. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

МИО – Међународна информатичка олимпијада

ММО – Међународна математичка олимпијада

МФО – Међународна физичка олимпијада

БОИ – Балканска информатичка олимпијада

БМО – Балканска математичка олимпијада

ЈБОИ – Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО – Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО – Српска информатичка олимпијада

СМО – Српска математичка олимпијада

СФО – Српска физичка олимпијада

ДТИ – Државно такмичење из информатике

ДТР – Државно такмичење из рачунарства

ДТМ – Државно такмичење из математике

ДТФ – Државно такмичење из физике

РТИ – Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

МЈНО – Међународна јуниорска научна олимпијада

МЈТИ – Међународни јесењи турнир из информатике

МЈТИ – Румунски мастер из информатике

5378-spisak-stipendista-2019-2020