Diplomirao Marko Petrović

Na Računarskom fakultetu u Beogradu danas je diplomirao student Marko Petrović (12/03). Marko je predstavio svoj rad na temu „Upravljanje robotom na daljinu“. Odbrani su, pored mentora prof. dr Stevana Milinkovića i člana komisije doc. dr Dragana Šaletića, prisustvovali članovi porodice i kolege.

U radu je objašnjena arhitektura sistema pomoću kojeg se upravlja robotom, primenjen hardver i softver i veb interfejs za kontrolu platforme i ruke robota. Ovo rešenje omogućuje praćenje stanja pomoću senzora i upravljanje robotom pomoću kontrolera koji je serijskim portovima povezan sa računarom. Realizacija kontrole preko veb interfejsa omogućava korisniku da upravlja robotom sa praktično bilo koje udaljene lokacije, što otvara velike mogućnosti za primenu u raznim oblastima. Nakon izlaganja upriličena je demonstracija rada robota.

Čestitamo Marku i želimo puno uspeha u daljem obrazovanju i radu!

825-diplomirao-marko-petrovic