Raf Challenge 2011

Позивамо све заинтересоване средњошколце да учествују на такмичењу RAF Challenge 2011, које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет. И ове године најбоље очекују вредне награде: laptop, netbook, путовање, мобилни телефон, екстерни хард диск, софтверски пакети и књиге, које су припремили спонзори такмичења.

Број категорија је остао непромењен, али је новина ове године upload радова на сајт факултета од 23. децембра 2010. до 15. јануара 2011. године. У циљу промоције такмичења екипа РАФ-а ће обићи бројне средње-техничке школе и гимназије по Србији.

border=

Такмичење је подељено у две категорије:

I категорија – тема „Историјска баштина Србије“, направити:

•    Апликативни програм
•    Презентација

Награде:
1. Netbook
2. Путовање
3. Екстерни hard диск

II категорија – тема по избору са задатком да се направи:

•    Flash  анимација
•    Игрица

Награде:
1. Лаптоп
2. Cisco CCNA  курс
3. Мобилни телефон

Медијски спонзор: часопис „Свет компјутера“

border=

Техничке напомене:

• Максимална величина рада је 10 MB , јер ће радови бити преузимани са сајта ради гласања.
• Пожељно је да презентације буду самосталне (не захтевају инсталиран додатни софтвер). Једини дозвољени предуслови за покретање рада су .NET, Java runtime, Adobe Flash.
• Обратити пажњу на фонтове и све остало што не спада у стандардну инсталацију Windows (dll,…) – ставити их уз апликацију или интегрисати у презентацију, да би се избегли проблеми у приказу.
• Уз рад обавезно послати изворни кôд, одвојено од извршног или инсталационог фајла.
• Апликације могу бити написане у било ком програмском језику, али морају бити компајлиране и извршене на Windows  платформи.
• Радови се тестирају на чистој Windows  инсталацији ( XP, Vista i Win7 ).
• Upload  радова на сајту Рачунарског факултета од 23. децембра 2010. до 15. јануара 2011. године.

Комисија ће на основу приспелих радова извршити избор оних за које ће бити могуће гласати.

Ученици ће својим гласовима од 07. до 28. фебруара 2011. године учествовати у избору 30 најбољих радова који ће презентовати своје радове почетком априла 2011. године (09.04.2011.).

1613-raf-challenge-2011-1613