Diplomirao Damir Alibegović

Damir Alibegović diplomirao je na Računarskom fakultetu sa radom na temu Realizacija nadzorno-upravljačkog softverskog sistema, pod Windows operativnim sistemom za primenu MobiSun uređaja (mobilni robotizovani solarni elektrogenerator). Odbrani su prisustvovali mentor, dr Miloš Jovanović, i dr Đorđe Babić, član komisije.

„Predstavljena je potpuno funkcionalna GUI aplikacija za upravljanje i nadzor MobiSun uređaja. U izradi aplikacije korišćen je programski jezik C#. Tokom izrade same aplikacije, jedan od većih izazova bio je da se kod lepo organizuje, tako da se omogući jednostavan nastavak razvoja aplikacije, kao i jednostavne izmene postojećih funkcionalosti. Drugi veliki izazov bio je da se aplikacija prilagodi tehnički neobučenim licima, i da se omogući njeno jednostavno korišćenje, bez prethodnog učenja. Ovo je urađeno kroz jednostavan, konzistentan i intuitivan GUI.“ – ističe Damir u svom radu.

3862-diplomirao-damir-alibegovic