Одбрана мастер рада – Александар Станчић

Студент Александар Станчић одбранио је свој мастер рад на тему: „Софтвер за примјену мултифрактуалне анализе при класификацији метастатских тумора костију“. Одбрани рада су присуствовали чланови комисије др Јелена Васиљевић и др Снежана Поповић. У сарадњи са др Јеленом Васиљевић, Станчић је радио на DECIM пројекту аутоматизације процеса класификације карцинома применом неуралних мрежа, што је и образложио у свом мастер раду.

„Чак и са тренутним стањем софтвера , постоји још простора за побољшање додатним тренирањем класификатора, прикупљањем нових узорака и фотографија. И саме технике могу с временом даље бити побољшане или можда чак и потпуно замењене, користећи неке потпуно нове методе – и то ће и даље моћи да се реализује у овом софтверу. Куда год даљи развој техника детекције и класификације отишао, амбиција DECIM пројекта је да олакша посао и онима који истражују нове методе, дајући солидну основу за то, као и крајњим корисницима који ће све те новости моћи једноставно да искористе, у познатом окружењу“ – закључује Александар у свом раду.

3531-odbrana-master-rada-aleksandar-stancic