Одржана прва Android радионица

Овог викенда је на Рачунарском факултету одржана бесплатна Android радионица за ученике средњих школа. Првој радионици присуствовало је двадесетак средњошколаца из различитих гимназија и техничких школа у Београду, а у свет Android-а увео их је Марко Гајић, студент РАФ-а. Због великог интересовања, планиране су још две радионице које ће се одржати 14. и 15. марта, као и 04. и 05. априла 2015. године.

Полазници су научили шта је Android и како функционише, која је разлика између Androida на различитим телефонима (Samsung, LG, Nexus). А кроз практичан рад: како се користи Android развојно окружење и развој мини Android апликације. Ученици су кроз примере видели како се користе Android API-ји, како се тестирају и дебагују апликације на виртуелном, а како на правом уређају.

3544-pocela-android-radionica