Одржано окружно такмичење из информатике

У просторијама Рачунарске гимназије и Рачунарског факултета данас је одржано окружно такмичење из информатике за ученике средњих школа. На такмичењу је учестововало 160 ученика, а део надметања одржао се и у ЕТШ „Раде Кончар“. Државно такмичење из информатике за средњошколце одржаће се у суботу 21.03.2015. године. На нашем сајту ускоро ће бити објављени резултати такмичења и решења задатака.

Рачунарски факултет сваке године  дели пуне стипендије за бесплатно четворогодишње студирање најбоље пласираним матурантима на Српској информатичкој олимпијади. Школске 2015/2016 године факултет ће, поред ових пуних стипендија, понудити свим осталим матурантима пласираним на државно такмичење из информатике да конкуришу за двадесетак полу стипендија за све четири године студија.

Позивамо све такмичаре, уколико су заинтересовани за студирање на Рачунарском факултету, да прате ранг листу потенцијалних стипендиста која ће бити на сајту факултета (www.raf.edu.rs).

3541-odrzano-okruzno-takmicenje-iz-informatike