Nikola Jovanović odbranio je diplomski rad na temu „Mikrofrontend pristup frontend razvoju“

Student Računarskog fakulteta Nikola Jovanović, diplomirao je 4. oktobra odbranivši diplomski rad pred komisijom koju su činili mentor dr Milan Vidaković i dr Bojana Dimić Surla, na temu „Mikrofrontend pristup frontend razvoju“.

Zaključak Nikolinog diplomskog rada, nakon uspešne prezentacije je: „Mikrofrontend-i su još uvek relativno nova ideja i svakoga dana se sazna nešto novo o njima. Probao sam da sagledam pozitivne i negativne strane pristupa dok sam razvijao aplikaciju i zaključio da i pored toga što se može naići na neke ozbiljne probleme poput onih sa performansama i dupliranjem koda, na koje sam i sam naleteo, svi problemi su, definitivno, rešivi iako deluje primamljivo da se ovakav pristup primeni u situacijama kada želimo da koristimo nekoliko različitih tehnologija u aplikaciji, to je nešto što može dovesti do najvećeg broja problema i što bi potencijalno trebalo izbegavati, ali sa druge strane, ukoliko je kompanija koja primenjuje ovaj pristup dobro organizovana i ima dobru komunikaciju između timova, mikrofrontendi im, na mnogo načina, mogu poboljšati rad.“

DSCF0882.jpg                 DSCF0886.jpg

Galeriju sa odbrane diplomskog pogledajte ovde.

5504-nikola-jovanovic-odbranio-je-diplomski-rad-na-temu-mikrofrontend-pristup-frontend-razvoju