Последње недеље новембра 2019. године, на Рачунарком факултету на смеру Рачунарски дизајн матуранти средње електротехничке школе „Раде Кончар“ имали су блок наставу у виду праксе. Рачунарски факултет отворио им је врата свог музичког студија где су могли да чују и да виде шта се ради на предмету музичка продукција.
Упознати су са тим шта је неопходно знати када се први пут уђе у било који музички студио, чему све што је студију служи, како изгледа и како ради програм који се користи на музичкој продукцији. Јулија Радојевић студент демонстратор која је матуранте водила кроз предмет музичка продукција, али и кроз ово предавање, пуштала им је звучне примере како би чули какав је звук са професионалних звучника (монитора). Имали су малу вежбу слушања како би јасно уочили разлику у односу на аматерске кућне звучнике. Показала им је сву опрему коју студенти на Рачунарском факултету користе током студирања, где се повезују као и сваки микрофон који се користи. Ученици који су били на пракси помно су пратили све што је Јулија причала и практично у студију примењивала, а неки су пожелели да поново дођу на праксу у наш музички студио, на Рачунарски факултет.
Осим праксе у музичком студију, матуранти електротехничке школе „Раде Кончар“ имали су прилику да уђу свет фотографије, захваљујући студенту демонстратору Филипу Топузовићу са смера Рачунарски дизајн, Рачунарског факултета. Филип их је увео у свет фотографије и обраде слика кроз практичне примере. Имали су прилике да чују који све формати фотографија постоје и које су чије предности, шта је RAW, како се едитује у Grayscale, који кадрови постоје, какви формати фотографије постоје, зашто и колико је светло битно за фотографију.