Dušan Josipović je odbarnio master rad na temu „Filternet: Sistem za tematsko filtriranje, pregledanje i arhivu podataka“

Student Dušan Josipović je u ponedeljak, 18.10.2021. godine odbranio svoj master rad na temu Filternet:Sistem za tematsko filtriranje, pregledanje i arhivu podataka pred mentorom dr Dušanom Vujoševićem i i dr Stevanom Milinkovićem i dr Petrom Bojovićem, članovima komisije.

Master rad kandidata Dušana Josipovića prikazuje autorov originalan odgovor na jedan sve aktuelniji izazov. Naime, iako pretraživači poput Gugla i Binga, nastali pre nekoliko decenija, znatno olakšavaju pronalaženje informacija na internetu, njihov koncept propušta da da temeljniji odgovor na rastuće potrebe upravljanja ličnim znanjem. Korisniku, budući da se količina podataka povećava eksponencijalno, može biti sve teže da pronađe relevantne informacije prosom pretragom. Ključni rezultat prikazanog rešenja je pomoć pri učenju i istraživanju određene oblasti, a, pre svega, onda kada je potrebno usvojiti netrivijalan broj međusobno povezanih koncepata iz određenog polja i pohraniti ih radi ponovnog pristupa. – istaknuto je u zvaničnom izveštaju komisije.

Fotografije sa odbrane dostupne su u galeriji.

6509-dusan-josipovic-je-odbarnio-master-rad-na-temu-filternet-sistem-za-tematsko-filtriranje-pregledanje-i-arhivu-podataka