Student Računarskog fakulteta Srđan Obradović odbranio je diplomski rad na temu „BSuite kao alat za evaluaciju performansi algoritama učenja sa podsticajem“

Student Računarskog fakulteta Srđan Obradović je 08. marta 2021. godine odbranio diplomski rad na temu „BSuite kao alat za evaluaciju performansi algoritama učenja sa podsticajem“ pred komisijom koju su činili: mentor dr Nemanja Ilić i član dr Jelena Vasiljević.
„Učenje sa podsticajem je popularna paradigma za sekvencijalno donošenje odluka pri određenim neizvesnostima unutar postavki koje uključuju interakciju između delujućeg magenta i okruženja. Ovo polje je skoro doživelo novu renesansu u zajednici koja se bavi mašinskim učenjem, velikim delom zahvaljujući uspesima DeepMind tima čiji su algoritmi pobeđivali ljude i druge algoritme u popularnim igrama Go, šah, kao i u brojnim Atari igrama. Pored igranja igrica, učenje sa podsticajem ima brojne druge primene. Neke od najuticajnijih uključuju algoritme za samostalnu vožnju automobila, automatizaciju u prehrambrenoj industriji, medicini, finansijskom sektoru i drugim“.
Fotografije sa odbrane nalaze se u galeriji.

6236-student-srdan-obradovic-odbranio-je-diplomski-rad-na-temu-xa-bs-xa-xa-uite-xa-kao-alat-za-evaluaciju-performansi-algoritama-ucenja-sa-podsticajem