Студенти Мултимедијалног дизајна посетили фестивал „Филмски фронт“

На радном састанку између катедре за Мултимедијални дизајн Рачунарског Факултета у Београду и Кино Клуба Нови Сад, на коме су присуствовали доцент са катедре за дизајн Никола Спасић и директорица Кино Клуба Нина Латиновић, договорене су заједничке активности на тему промоције краткометражног филма у Србији. Студенти су позвани да посете фестивал „Филмски Фронт“ у Новом Саду, који jе ове године одржан од 27. до 30. октобра у Културном Центру Нови Сад и Креативном Дистрикту, некадашњем индустријском комплексу ревитализованом у склопу програма Нови Сад – Европска престоница културе 2022.

Студенти треће и четврте године су петак, 28. октобра присуствовали трибини „Шта је данас црни филм?”, као и пројекцијама краткометражних филмова из домаће и међународне селекције. Између осталог, имали су прилику да посете и изложбе стрипова, радионице маски и друге програме који се одвијају у склопу програмске целине.