Студенти РАФ-а у посети Музеју развоја дигиталних технологија

Студенти Рачунарског факултета били су крајем априла у посети јединственом музеју развоја рачунарства код нас. У питању је Музеј развоја дигиталних технологија у Београду.

Музеј је на Дорћолу у улици Војводе Бојовића 12 отворио Јандекс (енгл. Yandex, рус. Яндекс), руска међународна корпорација специјализована за Интернет сервисе и производе.

Студенти завршне године струкових студија Рачунарског факултета су дошли у тематску посету у оквиру предмета Историја рачунарства са својим наставником Драгољубом Пилиповићем.

У овом, пре свега интерактивном простору, студенти су имали прилику да сазнају како су функционисали стари рачунари и електронски уређаји, од „Галаксије“ до „iMac“ рачунара, тако што су и сами могли да покрећу програме и играју омиљене видео игре.

Посетиоце је кроз кратку, али бурну историју рачунарства водио кустос Милица Ђокић. У организацији посете је помогла наша студенткиња Елена Пејовић.

Дођите у музеј, бесплатан је и ради сваког радног дана.