Студенткиње РАФ-а освојиле 1. место на Microsoft Women in AI хакатону

Студенткиња четврте године Рачунарских наука Јелена Симић и студенткиња мастер студијског програма Master in Computational Finance Андреа Романић освојиле су прво место на Microsoft Women in AI хакатону који је одржан 8. и 9. марта. Такмичење је организовао Мајкрософт у сарадњи са Coderspace. Хакатон је намењем студенткињама и недавно дипломирним студенткињама из југоисточне Европе. Јелена и Андреа су се насумичним одабиром нашле у осмочланој екипи заједно са такмичаркама из Турске, Бугарске, Грчке, Хрватске и Србије.

Правиле смо pitch и MVP за апликацију која би прикупљала информације од корисника и на основу тога му предлагала најоптималније начине како да се избори у стресним ситуацијама. Поента је била искористити функционалности Azure AI сервиса и укомбиновати их у целокупну архитектуру апликације, истакла је Јелена Симић.

Назив апликације коју су направиле је YouBee, а назив њиховог тима је BabyBites.

Coderspace LinkedIn