Namenski menadžer lozinki za Windows može da uradi mnogo više od onih u vašem veb-pregledaču. Osim upravljanja i bezbednog skladištenja lozinki, može da skladišti važne beleške i dokumente, bankovne i druge finansijske detalje, identifikacione detalje, generiše jake lozinke, sinhronizuje vašu lozinku na svim uređajima i nadgleda ukradene i procurele lozinke na mreži. Na sreću, menadžeri lozinki se obično mogu koristiti na više platformi, tako da ne morate da se mučite sa većim brojem menadžera lozinki da biste sačuvali lozinku na više uređaja. Predstavićemo vam najbolje programe za upravljanje lozinkama za Windows 11 koji nude i odličnu bezbednost i nisu skupi.
1. Bitwarden
Ako se sve uzme u obzir, Bitwarden je jedan od najboljih programa u ovoj oblasti, a zahvaljujući svojim osnovnim karakteristikama, verovatno je najbolji besplatni menadžer lozinki za Windows. To je uslužni program otvorenog koda na više platformi dostupan na Windows, MacOS, veb-pregledačima i mobilnim platformama.
Standardne karakteristike Bitwardena su potpuno iste kao i kod drugih menadžera lozinki. Pomaže vam da sačuvate, generišete i bezbedno upravljate svojim prijavama. Podaci su zaštićeni AES-256-bitnom enkripcijom od jednog do drugog kraja do kraja. Pored toga, takođe koristi slano heširanje i PBKDF2 kao osnovnu pseudoslučajnu funkciju.
Takođe podržava višefaktorsku autentifikaciju, deljenje lozinke i neograničeno skladištenje lozinki za više korisnika. Na kompatibilnim uređajima možete otključati Bitwarden trezor putem biometrijske autentifikacije. Ako biste radije da imate potpunu kontrolu nad podacima, takođe možete sami da hostujete Bitwarden na svom serveru.
Aplikacija za stone računare nije ništa posebno, ali obavlja posao. Možete da pregledate, dodate i izbrišete sačuvane podatke. Štaviše, možete i da kreirate fascikle za bolje organizovanje i održavanje podataka da ne biste pravili nered.
Poseduje i impresivnu funkciju uvoza i izvoza. Možete da uvezete lozinke iz preko 50 menadžera lozinki i da izvezete postojeći trezor podataka u JSON, JSON (šifrovani) i CSV formatima datoteka.
Da biste koristili neke napredne funkcije, trebalo bi da se odlučite za verziju koja se plaća. Na primer, premijum plan obuhvata naprednu dvofaktorsku autentifikaciju, hitan pristup, bezbednosne izveštaje, nadzor slabih lozinki i Bitwarden autentifikator.
Postoji besplatna verzija, a ona koja se plaća je dostupna za 10 dolara godišnje.
2. Keeper
Otkad je izvršena revizija dizajna Keepera, ovaj pouzdani menadžer lozinki postao još atraktivniji. To je premijum uslužni program za stone računare i korisnike veb-aplikacija i nudi mesec dana besplatnog i neograničenog probnog perioda, u koji nisu uključeni bezbednosni dodaci. Korisnici mobilnih uređaja mogu da koriste besplatnu verziju uz određena ograničenja.
Keeper nudi napredni šifrovani model i model sa nultim znanjem kako bi vaši podaci bili bezbedni i privatni. Možete da delite akreditive u celom timu ili da ih čuvate u svom ličnom trezoru. Iako je to usluga na više platformi, Keeperova aplikacija za stone računare možda je najbolja među svim menadžerima lozinki. Čista je, jednostavna za upotrebu i nudi mnoštvo funkcija.
U Keeperu možete da kreirate nove zapise akreditiva ili da uvezete CSV datoteku iz popularnih menadžera lozinki, uključujući Bitwarden, Dashlane i LastPass. Kada ih uvezete, možete da izmenite zapise da biste dodali nove detalje i generisali jaču lozinku. Otvorite karticu Security Audit da biste videli snagu postojeće lozinke i koliko često ponovo koristite i ponavljate lozinke.
U premijum verziji dobijate neograničeno skladištenje lozinki, podržan je neograničen broj uređaja i sinhronizacija, bezbedno deljenje lozinki, prijavljivanje zasnovano na biometriji, pristup u hitnim slučajevima i imate i korisničku podršku.
Bezbednosni dodaci ovog programa su opcioni, ali u premijum verziji postoje. Obuhvataju bezbedno skladištenje datoteka gde možete da ih čuvate i alatku BreachWatch koja nadgleda tamni veb u potrazi za ukradenim lozinkama. Takođe ima Keeper Chat, privatnu hiper-bezbednu platformu za razmenu poruka.
Međutim, dodatno izdvajanje novca za te dodatne programe može da odvrati korisnike od spomenute opcije.
Da biste koristili ovaj program za upravljanje lozinkama treba da izdvojite 34,99 dolara godišnje.
3. 1Password
1Password je još jedna popularna usluga upravljanja lozinkama koja poseduje robusne funkcije organizacije trezora i ima dodatni sloj bezbednosti. Kada kreirate nalog, on će automatski generisati tajni ključ za jaku glavnu lozinku koju je postavio korisnik. Trebaće vam tajni ključ i glavna lozinka da biste se prijavili na svoj 1Password nalog na vebu i uređajima.
1Password sadrži sve osnovne karakteristike menadžera lozinki, uključujući mogućnost čuvanja, automatskog popunjavanja, uređivanja i brisanja zapisa. Takođe podržava dvofaktorna podešavanja autentifikacije za podržane tipove naloga.
Pored toga, možete da delite svoje akreditive sa svojim kontaktima ili bilo kim ko ima vezu sa unapred definisanim vremenskim periodom i ograničenjem prikaza. Svoje kripto akreditive možete da sačuvate u ovom programu.
Još jedna istaknuta karakteristika ovog menadžera je i Watchtower. Nadzire vaše akreditive da bi im se osigurala bezbednost, prikazuje ponovo korišćene i slabe lozinke i podržava dvofaktorsku autentifikaciju.
Aplikacija za stone uređaje je intuitivna i nudi pristojne opcije organizovanja putem oznaka i kategorija. Međutim, čini se da je funkcija Import nezgodna. Osim ako ne uvozite iz LastPassa ili nešifrovane datoteke za izvoz u 1Passwordu, akreditive možete da uvezete samo iz njegovog veb interfejsa. Čak i tada, uvezeni zapisi izgledaju pretrpano i možda ćete morati da ih ponovo sredite i reorganizujete da bi imali smisla.
1Password je premijum uslužni program pre kojeg dolazi besplatna dvonedeljna probna verzija. Pošto se probni period završi, možete da izaberete jednu od njegovih premijum ponuda počevši od 2,99 dolara mesečno, koja nudi neograničene stavke, pristup većem broju uređaja i 1 GB bezbednog skladištenja.
Za menadžer lozinki 1Password postoji besplatna probna verzija, a zatim pretplata od 2,99 dolara mesečno.
4. Dashlane
Dashlane je odličan premijum menadžer lozinki dostupan na vebu, pretraživačima i mobilnim uređajima. Nažalost, kompanija je ukinula svoju aplikaciju za stone računare, što nije idealno ako želite da pristupite svojim akreditivima putem takve aplikacije.
Ako vam aplikacija za stoni računar nije neophodna, Dashlane ima mnogo toga da ponudi. Što se tiče bezbednosti, ima arhitekturu nultog znanja u kombinaciji sa šifrovanjem AES-256 sa jednog kraja na drugi i dvofaktorskom autentifikacijom da bi akreditivi bili bezbedni.
Dashlane možete da koristite na stonim računarima preko veba. Dakle, ograničeni ste na proširenje pregledača i veb aplikaciju za upravljanje i sinhronizaciju vaših akreditiva na različitim uređajima. Proširenje je intuitivno, sa često korišćenim funkcijama kao što su trezor, automatsko popunjavanje i generator lozinki i svemu tome možete da pristupite pomoću samo jednog klika.
Besplatna verzija nudi osnovne funkcije upravljanja lozinkama, uključujući neograničene lozinke i skladištenje lozinki, bezbedno deljenje, generator lozinki i automatsko popunjavanje, 1 GB šifrovanog skladišta dokumenata, istoriju lozinki i podršku za ćaskanje uživo.
Plaćene verzije za ličnu upotrebu počinju od 2,75 dolara mesečno i daju vam pristup premijum funkcijama. One obuhvataju pristup na neograničenom broju uređaja i nadgledanje mračnog veba da biste bili obavešteni da li su vaši akreditivi ukradeni ili su procureli.
Ako vam je potrebno nešto više, pogledajte Premium verziju, koja ima VPN pristup. Međutim, važno je napomenuti da to nije samostalna VPN aplikacija, već integrisana verzija Hotspot Shield VPN-a, koja nije baš poznata po zaštiti privatnosti.
Dashlane ima besplatnu verziju, a pretplata je dostupna za 2,75 dolara mesečno.
Najbolji menadžeri lozinki za Windows
Skoro sve aplikacije za upravljanje lozinkama nude svoju uslugu na različitim platformama, uključujući operativni sistem Windows. Odabrali smo neke od boljih uslužnih programa za upravljanje lozinkama sa boljom istorijom bezbednog čuvanja korisničkih zapisa i korišćenjem boljih bezbednosnih mera.
Pored navedenih, postoji mnogo drugih menadžera lozinki sa više funkcija i atraktivnim cenama. Međutim, u tom slučaju, obavezno malo bolje pretražite po internetu da biste pronašli istoriju upada u podatke za bilo koju aplikaciju kojoj nameravate da poverite zaštitu svojih izuzetno važnih podataka.