М. Сц. Александар С. Дамјановић

Избор у звање: 2020 Рачунарски факултет – Београд
Мастер теза: 2020. Економски факултет – Београд, International Master In Quantitative Finance (IMQF)
Диплома: 2019. Економски факултет – Београд, Статистика, информатика и квантитативне финансије

Рођен је у Приштини 1996. године. Након егзодуса са Косова, основну школу започиње у Алексинцу, а завршава у Београду као вуковац, након чега уписује и завршава Прву економску школу, такође као вуковац. Основне студије завршио је на Економском факултету Универзитета у Београду на смеру Статистика информатика и квантитативне финансије (подмодул Статистика) са просеком 9.90. На истом факултету завршава и мастер академске студије у оквиру  програма International Master In Quantitative Finance као први и најбољи у класи. На Економском факултету изводио је наставу као демонстратор на више предмета у периоду 2019-2020. Бави се статистиком и програмирањем и њиховом применом у финансијама и економији. Тренутно ради као асистент на Рачунарском факултету и похађа докторске студије на Економском факултету. Током студирања и школовања учествовао је на више такмичења, а добитник је и више награда и стипендија.

6283-m-sc-aleksandar-s-damjanovic