Student Računarskog fakulteta Maksim Dimitrijević je u utorak, 26. avgusta 2025. godine odbranio diplomski rad na temu Implementacija mikroservisne veb aplikacije – Platforma za povezivanje klijenata i majstora pred komisijom koju su činili mentor dr Bojana Dimić Surla i član dr Željko Gavrić.
U uvodu svog rada Maksim je istakao:
Veb aplikacije su danas u širokoj upotrebi u različitim oblastima, uključujući usluge, trgovinu, komunikaciju i zapošljavanje. U poslednje vreme raste potreba za platformama koje omogućavaju direktno povezivanje ljudi koji nude i traže određene usluge. Tema ovog diplomskog rada je prikaz implementacije veb aplikacije koja omogućava povezivanje građevinskih radnika sa korisnicima kojima su potrebne njihove usluge, sa ciljem da se olakša pronalaženje posla za radnike i angažovanje proverenih majstora za korisnike.
…
Najveći izazov tokom razvoja bilo je upravljanje stanjima korisnika i pravovremeno obaveštavanje o prihvatanju ponuda i ocenjivanju, što je rešeno korišćenjem JMS poruka i notifikacija. Aplikacija ostavlja prostor za dalje unapređenje, kao što je proširenje logike za oglašavanje za firme, dodavanje api gateway-a i validacije na klijentskoj strani. – zaključio je Maksim.
Fotografije sa odbrane dostupne su u galeriji.