Izveštaj sa RAF IT Days-a 2014

Od 4. do 7. aprila, na Računarskom fakultetu, održan je informatički seminar RAF IT days. Na seminaru je učestovovalo 47 učenika srednjih stručnih škola i gimnazija iz dvadeset gradova Srbije (Požega, Paraćin, Smederevo, Novi Sad, Pančevo, Novi Pazar, Priboj, Vranje, Sombor, Bečej, Prijepolje, Lazarevac, Šabac, Požarevac, Zrenjanin, Soko Banja, Knjaževac, Loznica, Valjevo i Beograd). Za 18-oro srednjoškolaca bio je obezbeđen smeštaj u Beogradu (Hostel Centar). Od ukupnog broja pozvanih učenika, seminaru su prisustvovale samo četiri devojke.

Prosečna ocena organizacije ovogodišnjeg RAF IT days-a je 4.43. Najbolje je ocenjena uslužnost predstavnika fakulteta (4.77), dok su učesnici najmanje bili zadovoljni izborom tema za seminar (4.00). Po njihovom mišljenju, celokupna ocena za seminar je 4.63, što je malo niže u odnosu na ocene prošlogodišnjih gostiju seminara.

Ukupni utisak o predavačima je vrlo dobar (4.26), gde su posebno istakli prezentaciju i pripremljenost prezentera, a sa nižim ocenama vrednovana je zanimljivost predavanja. Kao i prošle godine, i ove je najbolji predavač bio Sergej Grivcov, student RAF-a zaposlen u kompaniji Devana Technologies. Njegov skor je 4.79 i za dlaku je bio ispred studentkinje RAF-a Dunje Majstorović, koja je imala ukupnu ocenu 4.78.

Srednjoškolci su u četiri dana seminara imali ukupno 17 predavanja i dve radionice na RAF-u. Prvog dana najbolje je ocenjeno predavanje Kako da (ne) upropastite slobodno vreme Filipa Stanisavljevića i Dušana Zdravkovića, studenata Računarskog fakulteta, ocenom 4.43. , Hakaton – takmičenje u programiranju Sergeja Grivcova najbolje je ocenjeno takmičenje drugog dana seminara. Dunja Majstorović je sa temom Razvoj superračunara imala najinteresantnije predavanje trećeg dana, dok je Petar Bojović, asistent na RAF-u, sa temom Bezbednost računarskih mreža najbolje ocenjeni predavač poslednjeg dana seminara. Opšti je zaključak da su najbolje ocenjeni studenti Računarskog fakulteta i da su njihove teme bile zanimljive većini učesnika.

Od predstavnika kompanija i drugih institucija, predavanja su imali: Miloš Tolpa (FormatPC), Miloš Jovanović (Institut Mihailo Pupin, Beograd), Sergej Grivcov (Devana Technologies), Nenad Paunović (BgVF), Bogdan Amidžić (Crater studio) i Duša Vuković (Računarska gimnazija i Oracle).

2566-izvetaj-sa-raf-it-days-a-2014