Računarski fakultet ispred PMF-a i ETF-a na ACM takmičenju

Na upravo završenom ACM International Collegiate Programming Contest, tim Računarskog fakulteta zauzeo je 15. mesto u konkurenciji 50 fakulteta iz jugoistočne Evrope. Prvo mesto je zauzela ekipa iz Ukrajine. Prvi tim RAF-a je ostvario najbolji rezultat od domaćih timova: našao se ispred timova PMF-a (23. mesto) i ETF-a (35. mesto). Drugi tim RAF-a zauzeo je 32. mesto.

ACM takmičenje, sponzorisano od strane IBM-a, održava se svake godine u Rumuniji, na Univerzitetu u Bukureštu. Takmičenje traje 5 sati, radi se 7-9 zadataka. Računaju se samo skroz tačno urađeni zadaci, a ako više ekipa ima isti broj tačnih zadataka gledaju se brzina i kazneni minuti (za pogrešna rešnja). Prvi tim Računarskog fakulteta rešio je 7 zadataka (pobednici 9).

851-racunarski-fakultet-ispred-pmf-a-i-etf-a-na-acm-takmicenju