Стипендије

Талентовани и вредни ученици су од оснивања имали нашу пуну пажњу и подршку. Као специјализована научна установа и једина академска институција у Србији усмерена искључиво на рачунарске науке и информационе технологије, Рачунарски факултет сваке године придаје велики значај успесима које средњошколци постижу на домаћим и међународним такмичењима.

Сваке године одређени број студената добија прилику да се школује без плаћања школарине на Рачунарском факултета као стипендисти.

Рачунарски факултет ће доделити до 10 стипендија најбоље пласираним матурантима на Српској информатичкој олимпијади.

Матуранти који су освојили награду на државном такмичењу из математике или физике могу поднети захтев факултету за стипендију.

Фирма Net TV plus даје три новчане стипендије искључиво студентима Рачунарског факултета у Београду, детаљније информације погледајте овде.

36-stipendije