Доц. др Радомир Јанковић на Семинару за примењену и индустријску математику

На Математичком институту Српске академије наука и уметности (САНУ) током априла месеца биће одржан „Семинар за примењену и индустријску математику“. Доцент Рачунарског факултета, др Радомир Јанковић, одржаће предавање на тему „Приступ рачунарској симулацији swarminga оклопног батаљона“. Позивамо заинтересоване да дођу у салу 305 Математичког института, у уторак, 08. априла 2008. године у 14:15 часова.

Swarming је тактика, погодна и у нападу и у одбрани, која се све више узима у обзир у савременом конципирању извођења борбених дејстава. Прилагођење постојећих оклопних и механизованих јединица за примену swarminga могло би да буде најбоља инвестиција у модернизацији технички слабије опремљених армија. У раду се разматра приступ симулацији swarminga оклопног батаљона који брани територију од претње бројчано и технички надмоћнијих јединица противника.

909-doc-dr-radomir-jankovic-na-seminaru-za-primenjenu-i-industrijsku-matematiku