Doc. dr Radomir Janković na Seminaru za primenjenu i industrijsku matematiku

Na Matematičkom institutu Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) tokom aprila meseca biće održan „Seminar za primenjenu i industrijsku matematiku“. Docent Računarskog fakulteta, dr Radomir Janković, održaće predavanje na temu „Pristup računarskoj simulaciji swarminga oklopnog bataljona“. Pozivamo zainteresovane da dođu u salu 305 Matematičkog instituta, u utorak, 08. aprila 2008. godine u 14:15 časova.

Swarming je taktika, pogodna i u napadu i u odbrani, koja se sve više uzima u obzir u savremenom koncipiranju izvođenja borbenih dejstava. Prilagođenje postojećih oklopnih i mehanizovanih jedinica za primenu swarminga moglo bi da bude najbolja investicija u modernizaciji tehnički slabije opremljenih armija. U radu se razmatra pristup simulaciji swarminga oklopnog bataljona koji brani teritoriju od pretnje brojčano i tehnički nadmoćnijih jedinica protivnika.

909-doc-dr-radomir-jankovic-na-seminaru-za-primenjenu-i-industrijsku-matematiku