Реља Петровић се пласирао у полуфинале Guglovog такмичења „Code Jam“

У конкуренцији од 11.500 програмера из целог света, Реља Петровић, студент друге године Рачунарског факултета у Београду, изборио се за улазак у полуфинале Гугловог такмичења у програмирању „Code Jam“, које ће се одржати 3. октобра у Цириху.

Реља Петровић и Рајко Ненадов, студент треће године Природно-математичког факултета у Новом Саду били су бољи од 11.000 такмичара и нашли се међу 500 полуфиналиста. Најбољих 100 отићи ће на завршницу такмичења у Калифорнију.

Пласманом у полуфинале такмичари су се изборили да директно буду позвани на пословни интервју у овој компанији и тиме прескоче компликовану процедуру. Реља је изјавио да је конкуренција била озбиљна, и да ће поред два полуфинала у алгоритамским такмичењима одржаним на светском нивоу, овај резултат бити добра препорука за његов даљи рад.

1022-relja-petrovic-se-plasirao-u-polufinale-guglovog-takmicenja-code-jam