Relja Petrović se plasirao u polufinale Guglovog takmičenja „Code Jam“

U konkurenciji od 11.500 programera iz celog sveta, Relja Petrović, student druge godine Računarskog fakulteta u Beogradu, izborio se za ulazak u polufinale Guglovog takmičenja u programiranju „Code Jam“, koje će se održati 3. oktobra u Cirihu.

Relja Petrović i Rajko Nenadov, student treće godine Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu bili su bolji od 11.000 takmičara i našli se među 500 polufinalista. Najboljih 100 otići će na završnicu takmičenja u Kaliforniju.

Plasmanom u polufinale takmičari su se izborili da direktno budu pozvani na poslovni intervju u ovoj kompaniji i time preskoče komplikovanu proceduru. Relja je izjavio da je konkurencija bila ozbiljna, i da će pored dva polufinala u algoritamskim takmičenjima održanim na svetskom nivou, ovaj rezultat biti dobra preporuka za njegov dalji rad.

1022-relja-petrovic-se-plasirao-u-polufinale-guglovog-takmicenja-code-jam