Strukture podataka i organizacija datoteka

Knjiga „Strukture podataka i organizacija datoteka“ je namenjena i studentima informatičkih smerova na fakultetima, mada svojim obimom prevazilazi uobičajeni program odgovarajućih predmeta. Predstavlja i komplementarnu literaturu za studente postdiplomskih kurseva iz baza podataka, jer se na tim kursevima, pretežno izlažu samo logički, a ne i fizički aspekti baza podataka.

Knjiga treba da posluži, kao teorijski i praktični vodič istraživačima i projektantima automatizovanih informacionih sistema, zasnovanih bilo na datotekama, bilo na bazama podataka. U tom smislu, ova knjiga popunjava određenu prazninu na srpskom govornom području, koja postoji u literaturi posvećenoj fizičkim strukturama podataka.

903-strukture-podataka-i-organizacija-datoteka