Studenti RAF-a prezentuju rad na SYMOPIS

Studenti smera Nove softverske tehnologije Petar Jovanović, Igor Kabiljo, Marina Radulaški i Aleksandar Milenković pozvani su da prezentuju rad „Međusobno obučavanje neuralnih mreža u evolutivnim algoritmima“, koji su radili pod mentorstvom prof. Dragana Šaletića, na Simpozijumu o operacionim istraživanjima SYMOPIS 2008. Konferencija ima 35-godišnju tradiciju i održaće se u Sokobanji 14-17. septembra.

Rad na projektu je počeo u okviru predmeta Genetski algoritmi, kada se rodila ideja da bi bilo dobro ispitati primenu takozvanog međusobnog obučavanja jedinki u evolutivnim algoritmima. Kroz nekoliko dana simulacija je bila spremna i prvi rezultati su pokazali da nova ideja predstavlja uspešni metod za evoluciju populacije neuralnih mreža.

Pored naših studenata, radove će prezentovati i tri profesora Računarskog fakulteta: Dragan Urošević, Radomir Janković i Dragan Šaletić.

1010-studenti-raf-a-prezentuju-rad-na-symopis