Završeno 24h Extreme challenge takmičenje

Royal Air Force, ekipa Računarskog fakulteta iz Beograda, koju čine Relja Petrović, Srećko Toroman i Igor Kabiljo zauzeli su 14. mesto u veoma oštroj konkurenciji na 24h Extreme challenge takmičenju. Ovo takmičenje je osmi put održano na Univerzitetu za tehnologiju i ekonomiju u Budimpešti, početkom maja. U finalu je učestvovalo 28 timova, od čega najviše iz Mađarske i Poljske. Finale traje 24 sata, i za to vreme takmičari su dobili da urade jedan kompleksan zadatak podeljen na delove. Bio je napravljen grad – sa ulicama, zgradama, raskrsnicama, automobilima, semaforima, a takmičari su trebali da ga prikažu u 2D i 3D, zatim da kontrolišu saobraćajne propise (pišu kazne), upravljaju automobilima, trkaju se, itd. Ubedljivo je pobedio tim Qwerty iz Poljske.

922-zavrseno-24h-extreme-challenge-takmicenje