Одржано предавање о новом вирусу грипа

У циљу што боље заштите студената и особља факултета од предстојеће епидемије новог вируса грипа А (H1 N1), др Драган Илић, председник стручне комисије Завода за здравствену заштиту студената, одржао је предавање о мерама превенције и лечењу од новог грипа на Рачунарском факултету. Присутни су могли да сазнају више информација о грипу, мерама превенције, симптомима и лечењу, плану и активностима које је израдила радна група Министарства здравља за праћење епидемије.

Препоручено је да се, пре свега, води рачуна о хигијени, али и да се избегавају велики скупови.

Уколико се јави тежи облик болести (гушење и крварење) обавезно се јавити лекару, али уколико су симптоми слични обичном грипу, препорука је да се остане код куће. За студенте који живе у кругу од 100 км од Београда најбоље би било да се врате у своје домове, док се онима који живе даље препоручује да остану у Београду.“ – истакао је др Драган Илић. Студентима са нашег факултета, али и осталих приватних факултета и универзитета омогућено је да се лече на Студентској поликлиници Београдског универзитета.

Фотографије са предавања можете погледати у галерији.

1319-odrzano-predavanje-o-novom-virusu-gripa