Održano predavanje o novom virusu gripa

U cilju što bolje zaštite studenata i osoblja fakulteta od predstojeće epidemije novog virusa gripa A (H1 N1), dr Dragan Ilić, predsednik stručne komisije Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata, održao je predavanje o merama prevencije i lečenju od novog gripa na Računarskom fakultetu. Prisutni su mogli da saznaju više informacija o gripu, merama prevencije, simptomima i lečenju, planu i aktivnostima koje je izradila radna grupa Ministarstva zdravlja za praćenje epidemije.

Preporučeno je da se, pre svega, vodi računa o higijeni, ali i da se izbegavaju veliki skupovi.

Ukoliko se javi teži oblik bolesti (gušenje i krvarenje) obavezno se javiti lekaru, ali ukoliko su simptomi slični običnom gripu, preporuka je da se ostane kod kuće. Za studente koji žive u krugu od 100 km od Beograda najbolje bi bilo da se vrate u svoje domove, dok se onima koji žive dalje preporučuje da ostanu u Beogradu.“ – istakao je dr Dragan Ilić. Studentima sa našeg fakulteta, ali i ostalih privatnih fakulteta i univerziteta omogućeno je da se leče na Studentskoj poliklinici Beogradskog univerziteta.

Fotografije sa predavanja možete pogledati u galeriji.

1319-odrzano-predavanje-o-novom-virusu-gripa