Preminuo prof. Vuk Milatović

Obaveštavamo profesore, studente i prijatelje da je u subotu, 16. januara 2009. godine, u svom rodnom mestu kod Danilovgrada sahranjen profesor Vuk Milatović. Profesor Milatović je bio šef Katedre za srpski jezik i književnost na Učiteljskom fakultetu, a predavao je i na Računarskom fakultetu i u Računarskoj gimnaziji.

Kao raznovrstan i plodonosan stvaralac bavio se naučnim radom, književnom kritikom, metodikom nastave, ali i poezijom. Bio je i pedagog i poeta. Autor je nekoliko edukativnih scenarija za Obrazovni program RTS-a, a za koji je dobio i nagradu. Iz bogatog opusa književnog stvaralaštva izdvajamo: koautor „Bukvara“, sedam objavljenih knjiga pesama, studija o Ivi Andriću. Svojim sveukupnim nastavnim delom Vuk Milatović pokazao je da „biti veliki, a ostati jednostavan, prirodan, tih, možda najveća umetnost na svetu“. Sa tugom i poštovanjem čuvaćemo sećanje na našeg dragog profesora i kolegu.

1111-preminuo-prof-vuk-milatovic