Stipendija za doktorske studije iz matematike

Univerzitet Primorska, Slovenija, raspisuje konkurs za jednu stipendiju za doktorske studije iz matematike (pozicija mladog istraživača) pod nadzorom prof. Dragana Marušiča. Kandidat mora imati diplomu fakulteta ili ekvivalentnu obuku iz matematike. Prioritetna istraživačka područja su Algebra i Diskretna Matematika. Doktorska stipendija obuhvata nastavni honorar, preciznije mladi istraživač/doktorski student dobija platu za nastavnu asistenturu. Stipendija se finansira maksimalno 3 godine i šest meseci. Krajnji rok za prijavu kandidata je 31.07.2009. godine. Kandidati treba da pošalju propratno pismo, biografiju i dva pisma preporuke na:

„Pozicija mladog istraživača“

Univerzitet Primorska

Primorski Institut za prirodne i tehničke nauke (UP PINT)

Muzejski trg 2

SI – 6000 Koper, Slovenija

Za informacije o konkursu kontaktirajte: {xa}Manca Drobne{/xa} na adresu: manca.drobne@upr.si.

Pogledajte dodatne informacija o mentoru, konkursu i fakultetu.

1183-stipendija-za-doktorske-studije-iz-matematike