Студент РАФ-а наставља школовање на МIT- ју

Студент прве године Рачунарског факултета, Сања Поповић, од јесени ће наставити своје образовање на Масачусетском институту за технологију, једном од најбољих техничких факултета на свету.

Сања Поповић је као стипендиста нашег факултета (освојена 1. награда на државном такмичењу из информатике), положила све испите које је одслушала на првој години РАФ-а, који су јој, затим, признати на америчком MIT-ју.

Сваке године на овај факултет покуша да пређе око 350 студената, док у томе успе само петнаестак. Пријављивање се врши у марту, а пре тога је неопходно положити тестове из математике, физике и енглеског језика. Због оштре конкуренције, неопходно је имати јак просек, добре резултате на тестовима, као и препоруке професора.“ – објашњава Сања свој прелазак на MIT.

Сања Поповић је завршила гимназију „Светозар Марковић“ у Нишу и уписала Рачунарски факултет школске 2008/2009. године, смер рачунарске науке.

Желимо јој пуно успеха у даљем школовању.

1265-student-raf-a-nastavlja-skolovanje-na-mit-ju