Student RAF-a nastavlja školovanje na MIT- ju

Student prve godine Računarskog fakulteta, Sanja Popović, od jeseni će nastaviti svoje obrazovanje na Masačusetskom institutu za tehnologiju, jednom od najboljih tehničkih fakulteta na svetu.

Sanja Popović je kao stipendista našeg fakulteta (osvojena 1. nagrada na državnom takmičenju iz informatike), položila sve ispite koje je odslušala na prvoj godini RAF-a, koji su joj, zatim, priznati na američkom MIT-ju.

Svake godine na ovaj fakultet pokuša da pređe oko 350 studenata, dok u tome uspe samo petnaestak. Prijavljivanje se vrši u martu, a pre toga je neophodno položiti testove iz matematike, fizike i engleskog jezika. Zbog oštre konkurencije, neophodno je imati jak prosek, dobre rezultate na testovima, kao i preporuke profesora.“ – objašnjava Sanja svoj prelazak na MIT.

Sanja Popović je završila gimnaziju „Svetozar Marković“ u Nišu i upisala Računarski fakultet školske 2008/2009. godine, smer računarske nauke.

Želimo joj puno uspeha u daljem školovanju.

1265-student-raf-a-nastavlja-skolovanje-na-mit-ju