Завршена трећа Српска олимпијада из информатике

Завршена је трећа Српска олимпијада из информатике за ученике основних и средњих школа. Организатори олимпијаде су Министарство просвете, Министарство науке и технолошког развоја и Друштво математичара Србије, а домаћини такмичења били су Рачунарска гимназија и Рачунарски факултет. На основу укупних резултата познато је четворо ученика основних школа који ће сачињавати српску олимпијску екипу која ће нас представљати на трећој Балканијади из информатике у јулу у Грчкој.

Наши најбољи млади информатичари су:
Андреј Ивашковић, ученик 7. разреда ОШ при Математичкој гимназији, Београд
Урош Поповић, ученик 8. разреда ОШ при гимназији „Светозар Марковић“, Ниш
Петар Трифуновић, ученик 7. разреда ОШ при Математичкој гимназији, Београд
Александар Ивановић, ученик 8. разреда ОШ при Првој крагујевачкој гимназији, Крагујевац

Четири најбоља средњошколца из Србије представиће нас на Међународној информатичкој олимпијади, која ће се одржати од 8. до 15. августа у Пловдиву, у Бугарској. То су:
Угљеша Стојановић, ученик 3. разреда Рачунарске гимназије, Београд
Лука Милићевић, ученик 3. разреда Математичке гимназије, Београд
Борис Грубић, ученик 1. разреда гимназије „Ј. Ј. Змај“, Нови Сад
Aлекса Станковић, ученик 2. разреда Гимназије Смедерево

Честитке победницима и пуно успеха на даљим такмичењима.

1220-zavrsena-treca-srpska-olimpijada-iz-informatike