Završena treća Srpska olimpijada iz informatike

Završena je treća Srpska olimpijada iz informatike za učenike osnovnih i srednjih škola. Organizatori olimpijade su Ministarstvo prosvete, Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja i Društvo matematičara Srbije, a domaćini takmičenja bili su Računarska gimnazija i Računarski fakultet. Na osnovu ukupnih rezultata poznato je četvoro učenika osnovnih škola koji će sačinjavati srpsku olimpijsku ekipu koja će nas predstavljati na trećoj Balkanijadi iz informatike u julu u Grčkoj.

Naši najbolji mladi informatičari su:
Andrej Ivašković, učenik 7. razreda OŠ pri Matematičkoj gimnaziji, Beograd
Uroš Popović, učenik 8. razreda OŠ pri gimnaziji „Svetozar Marković“, Niš
Petar Trifunović, učenik 7. razreda OŠ pri Matematičkoj gimnaziji, Beograd
Aleksandar Ivanović, učenik 8. razreda OŠ pri Prvoj kragujevačkoj gimnaziji, Kragujevac

Četiri najbolja srednjoškolca iz Srbije predstaviće nas na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi, koja će se održati od 8. do 15. avgusta u Plovdivu, u Bugarskoj. To su:
Uglješa Stojanović, učenik 3. razreda Računarske gimnazije, Beograd
Luka Milićević, učenik 3. razreda Matematičke gimnazije, Beograd
Boris Grubić, učenik 1. razreda gimnazije „J. J. Zmaj“, Novi Sad
Aleksa Stanković, učenik 2. razreda Gimnazije Smederevo

Čestitke pobednicima i puno uspeha na daljim takmičenjima.

1220-zavrsena-treca-srpska-olimpijada-iz-informatike