Doktorske studije – Teorija grafova

Na Računarskom fakultetu prof. dr Kristina Vušković počinje sa serijom predavanja za doktorske studije pod nazivom „Teorija grafova“. Kurs počinje 8. februara 2010. godine od 11 – 13 časova. Kurs će biti na engleskom jeziku i predstavljaće uvod u teoriju grafova. Biće besplatan i dostupan svim zaintersovanim slušaocima, koji se mogu prijaviti na e-mail: kvuskovic@raf.edu.rs.

Kurs je inače jedan od obaveznih kurseva na doktorskim studijama „Algoritmi, kombinatorika i optimizacija“ koje RAF počinje da realizuje (opis ovih studija se može naći na sajtu RAF-a). Ako neko na kraju ovog kursa bude želeo da upiše doktorske studije „Algoritmi, kombinatorika i optimizacija“, ovaj kurs bi mu bio priznat kao već položen i nastavio bi sa pohađanjem ostalih kurseva sledeće školske godine.

Opis kursa

Doctoral Course in Graph Theory

Instructor: dr Kristina Vusković, Računarski fakultet

Course Title: Graph Theory

Course Description:

This is an introductory course in graph theory. No prior knowledge of graph theory is necessary. The course will cover all the basic concepts and results in the field, such as: Eulerian and Hamiltonian graphs, spanning trees (Cayley’s Formula), matchings (Hall’s Theorem, Konig’s Theorem), connectivity (Menger’s Theorem), vertex colorings (Brook’s Theorem), edge colorings (Vizing’s Theorem) and planar graphs (Kuratowski’s Theorem).
In order to better absorb the material and to become accustomed to writing graph theoretic proofs, throughout the course I will be assigning homework problems which will be graded. In addition there will be a final exam.

Literature:

Douglas West, Introduction to Graph Theory, Second Edition, Prentice-Hall, 2001.
J.A. Bondy and U.S.R. Murty, Graph Theory, Springer, 2008

.