Mladi naučnici na prijemu u SANU

Među najboljim mladim naučnicima Srbije, osvajačima brojnih medalja na međunarodnim takmičenjima iz matematike, fizike, informatike i astronomije, koji su juče bili na prijemu u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti, gost je bio i Uglješa Stojanović, student prve godine Računarskog fakulteta. Na prijemu organizovanom u čast mladih naučnika, koji su našu zemlju predstavili na najbolji način, poručeno im je da je Srbija namerna da svoj razvoj zasniva na znanju i da bi oni trebali da se i dalje usavršavaju.

„Imamo samo sedam odsto ljudi sa fakultetskom diplomom, a od vas očekujem da to popravite. Utičite na vršnjake da se bave naukom. Savetujem vam da ne gubite energiju i interesovanje za nauku, jer je nauka strast manjeg intenziteta nego neke druge strasti, ali traje mnogo duže.“, poručio je Nikola Hajdin, predsednik SANU.

border=

1651-mladi-naucnici-na-prijemu-u-sanu