РАФ open tour 2010

У циљу што боље промоције Рачунарског факултета и информатичког такмичења RAF Challenge 2010, тим за односе с јавношћу факултета и овог месеца наставиће са серијом стручних предавања по многим гимназијама и средњим-техничким школама у Београду и Србији.

Прва у низу је посета ученицима XII  београдске гимназије, затим Електротехничкој школи „Земун“ и „Раде Кончар“. Планиран је обилазак већине гимназије које већ неколико година имају и огледни-информатички смер. Свој долазак смо најавили гимназијама у Нишу, Врању, Крушевцу, Пироту, Ивањици, Шабцу и Лозници, с којима је у плану наставак и проширење сарадње са нашим факултетом.

Бројни професори и асистенти РАФ-а упознаће присутне ученике и професоре са стањем рачунарства у свету и код нас, вештачкој интелигенцији, рачунарским мрежама, применом електронике, програмирањем, Internetом и начинима прављења компјутерских игрица.

Поред тога, биће подељени и комплети компјутерске литературе ученицима и школским библиотекама.

1400-raf-open-tour-2010-1400